Marián Tkáčik

Marián se jako podnikatel pohyboval v různých oblastech byznysu, převážně orientovaných na IT prostředí. Mezi projekty, za nimiž stál, je systém na krizové řízení hospodářství Slovenska, několik produktů pro banku J. P. Morgan v USA a systémy pro podporu prodejců a realitních agentů.

Marián je spoluzakladatelem a partnerem společnosti ScrumDesk od roku 2007.

V tomtéž roce byl mezi prvními na Slovensku, kdo začali aplikovat agilní principy nejen při vývoji produktů, ale i v různých jiných oblastech byznysu a řízení firem.

Ve společnosti ScrumDesk je jeho oblastí rozvoj a každodenní fungování byznysu, transformační strategie a koordinace týmu mentorů.

Mariánovou doménou je budování týmů zaměřených na výsledky, samoorganizace, hloubková analýza příčin a Lean principy.

Je zaměřený na návrhy agilních transformací, v nichž je důležité zahrnout všechny úrovně managementu. Pomáhá firmám kombinovat tradiční přístupy jako například PRINCE2 nebo waterfall s agilními.

Díky svým letem zkušeností z podnikání dokáže provázet manažery a obchodníky na cestě k pochopení potřeb vývojářského světa a zlepšení pochopení a spolupráce se zákazníky.

Jeho profesní kariéra za posledních 25 let zahrnuje různé role od softwarového vývojáře, team leadera, vedoucího vývoje až po výkonného ředitele.

Marián je jedním ze zakladatelů Agile@Slovakia, neziskové organizace a zároveň první slovenské agilní komunity. Stojí též za každoročně organizovanou mezinárodní konferencí ScrumImpulz, která od roku 2010 pomáhá popularizovat hodnoty Agile nejen na Slovensku.

Certifikace

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechte si ujít výběr toho nejlepšího z Agile, s čím se setkali naši mentoři. Nejen ze světa produktů, vývoje, tipů a triků, ale občas i humoru. Posíláme pravidelně jednou za čas  #QualityOverQuantity

Poslat na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme