Dušan Kocúrek

V roce 2007 byla publikovaná kniha Scrum a XP ze zákopů (Scrum and XP from Trenches) od Henrika Kniberga. Tato kniha způsobila u Dušana aha! moment, který mu vnukl nápad na ScrumDesk, agilní nástroj pro projektový management.

Dušan začínal s konzultacemi pro uživatele aplikace, později se věnoval i konzultacím v oblasti Agile a transformacím společností. Během vývoje produktu se naučil, jak definovat a iterativně vybudovat úspěšnou globální aplikaci. Zároveň zjistil, jak aplikovat Agile v produktovém managementu, vývoji a další oblastech.

Společnost ScrumDesk je v porovnání s jinými konzultanty v oblasti Agile a nástroji pro projektový management unikátní právě tím, že kombinuje zkušenosti z obou stran.

Jako produktový manažer ScrumDesk Start! je Dušan zodpovědný za vizi, strategii a realizaci produktu.

Jako Head of Consultancy je zodpovědný za vizi, strategii, obchod, vzdělání mentorů a vedení.

Rozhovor s Dušanem:
Je to vážne, nie je to len biznis

Konzultantské služby

  • Design a vedení agilních transformací.
  • Exekuce a evaluace probíhajících agilních transformací.
  • Trénink a mentoring Product Ownerů, Scrum Masterů a managementu.
  • Vedení ScrumDesk mentorů během transformace.
  • Design produktové vize, strategie, propozice hodnoty, byznys model a backlog.

Profesionální zkušenosti

  • Softwarový vývoj, stále aktivní.
  • Vedení R&D pro komplexní systém krizového managementu vyvinutý pro slovenskou vládu (nejlepší v post-komunistických zemích v NATO).
  • Management offshore/nearshore vývojových týmů pro několik úspěšných fintech a produkt vyvíjejících klientů v UK, Německu a Spojených státech.
  • Zakladatel Agile@Slovakia, lokální agilní komunity založené v roce 2010.

Dušan podporoval agilní transformace u destítek klientů na Slovensku, v Česku, Německu, Anglii, USA a Švýcarsku. Pomohl řadě mezinárodních společností v oblasti financí, pojišťovnictví, telekomunikací a ISV sektoru.

Certifikácie

Jazyky

Angličtina, slovenština

Reference

Asseco Central Europe, Asseco Solutions, AT&T, Azet, EmbedIT, Ferratum, FTP, GymBeam, Heineken, Hollen, Kia, Orange, PosAm, PSS, Raiffeisenbank, Sféra, Siemens, Swiss Re, Sygic, T-Systems, Tatra banka, Vodafone

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechte si ujít výběr toho nejlepšího z Agile, s čím se setkali naši mentoři. Nejen ze světa produktů, vývoje, tipů a triků, ale občas i humoru. Posíláme pravidelně jednou za čas  #QualityOverQuantity

Poslat na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme