Náš příběh

Historie

Společnost ScrumDesk se oblasti agilního vývoje věnuje od roku 2008 jako jedna z prvních na Slovensku.

V tomto roce jsme hledali proces pro vývojový tým, který se poměrně prudce rozrůstal. Přirozená komunikace nám začala selhávat, lidé hledali nové postupy, obávali se selhání a chtěli proces, který by jim umožnil pracovat efektivně.

Jako dobrý kandidát se nám jevil Rational Unified Proces, který však při bližším zkoumání odhalil svoji složitost a finanční náročnost. Líbila se nám ale možnost přizpůsobení, tak jsme začali právě s RUP, a to i pro aplikaci iterativních přístupů. Po pár měsících nastal zlom v podobě knihyScrum a XP zo zákopov, kde nás zaujala kresba Kanban tabule na obálce.

Byla to právě jasná viditelnost, která nás oslovila. Představa, že fyzická tabule může nahradit Microsoft Project, byla neuvěřitelná, až do chvíle, kdy jsme ji v jednom týmu vyzkoušeli. Najednou se objevil AHA moment!

Protože jsme se nacházeli na různých místech, chtěli jsme mít tabuli dostupnou pro všechny v týmu bez ohledu na lokalitu. Chtěli jsme si zjednodušit život bez potřeby zdlouhavého počítání hodin a aktualizace grafů. A tak jsme ve spojení se skvělou technologií Windows Presentation Foundation od společnosti Microsoft v průběhu několika večerů postavili základ našeho produktuScrumDesk – nástroje pro řízení projektů v agilních týmech. V té době se produkt jmenoval ScrumBoard, okamžitě jsme ho nasadili na interní projekty a začali ho vylepšovat.

Po pár měsících jsme s ním vyšli na globální trh, kde jsme se zařadili mezi první nástroje podporující Scrum a Agile. Během několikaletého provozu jsme zpozorovali nový jev: Lidé začali aplikovat Scrum, ale nerozuměli jeho principům a filosofii Agile. Začali používat nové pojmy bez porozumění jejich hlubšímu významu a důležitosti změny. Začali jsme proto pomáhat klientům i prostřednictvím konzultačních služeb. Nejprve v zemích mimo Slovensko, později i na Slovensku a v Česku.

Čím se lišíme

Naše softwarové řešení v kombinaci s agilním koučinkem vytvářejí symbiózu, která je ve střední Evropě jedinečná.

Produkt ScrumDesk je určený pro projektové řízení prostřednictvím Scrum metody. Vznikl jako výsledek učení se o Scrumu a Agile a za pomoci mnohých expertů z oblasti Agile. Produkty jsou používané více než 17 000 společnostmi v EU, USA i zemích BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika).

Zkušenosti získané při jeho vývoji a spolupráci s našimi zákazníky jsme později rozšířili i o konzultační služby věnované Agile problematice.

Během našeho působení na trhu:

  • Pomohli jsme více než 1000 lidem poznat Scrum a Agile.
  • Víc než 5 let učíme Agile formou praktických seminářů. Naši trenéři aktivně působili v zemích jako Slovensko, Maďarsko, Německo a Francie.
  • Byli jsme součástí života několika desítek týmů, které zaváděly Agile. Týmů, které pracují ve start-upech, malých firmách, ale i mezinárodních a offshore společnostech působících v Evropě, USA a Indii.
  • Aktivně jsme v Evropě podporovali konference o Agile (ScrumImpulz, Agile Eastern Europe, Agile Lean Europe, Agile Processes, Agile Prague).
  • Vybudovali jsme partnerství i v zahraničí, která nám umožňují pomáhat týmům rozloženým v EU, USA, Kanadě a Indii.

V neposlední řadě se snažíme podporovat evangelizaci moderních postupů vývoje produktů prostřednictvím podpory slovenské agilní komunity Agile@Slovakia.

Nejnovější články

Online trénink Product Ownership smysluplně 06/2022

Online trénink Product Ownership smysluplně 06/2022

Chcete se dozvědět, jak vést vývoj produktu s uplatněním agilních principů zahrnujících zákazníka do procesu...

Online trénink Základy Agile a Scrum 06/2022

Online trénink Základy Agile a Scrum 06/2022

Jak vyvíjet hodnotné produkty transparentně, v úzké spolupráci týmu, který je hrdý na výsledek....

Online trénink Zručný Scrum Master 06/2022

Online trénink Zručný Scrum Master 06/2022

Zručný Scrum Master ovládá mnohem víc než jen techniky facilitace setkání....

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechte si ujít výběr toho nejlepšího z Agile, s čím se setkali naši mentoři. Nejen ze světa produktů, vývoje, tipů a triků, ale občas i humoru. Posíláme pravidelně jednou za čas  #QualityOverQuantity

Poslat na