Náš příběh

Historie

Společnost ScrumDesk se oblasti agilního vývoje věnuje od roku 2008 jako první na Slovensku.

V tomto roce jsme hledali proces pro vývojový tým, který se poměrně prudce rozrůstal. Přirozená komunikace nám začala selhávat, lidé hledali nové postupy, obávali se selhání a chtěli proces, který by jim umožnil pracovat efektivně.

Jako dobrý kandidát se nám jevil Rational Unified Proces, který však při bližším zkoumání odhalil svoji složitost a finanční náročnost.

Líbila se nám ale možnost přizpůsobení, tak jsme začali právě s RUP, a to i pro aplikaci iterativních přístupů. Po pár měsících nastal zlom v podobě knihy Scrum a XP zo zákopov, kde nás zaujala kresba Kanban tabule na obálce.

Byla to právě jasná viditelnost, která nás oslovila. Představa, že fyzická tabule může nahradit Microsoft Project, byla neuvěřitelná, až do chvíle, kdy jsme ji v jednom týmu vyzkoušeli.

Najednou se objevil AHA moment!

Protože jsme se nacházeli na různých místech, chtěli jsme mít tabuli dostupnou pro všechny v týmu bez ohledu na lokalitu. Chtěli jsme si zjednodušit život bez potřeby zdlouhavého počítání hodin a aktualizace grafů. A tak jsme ve spojení se skvělou technologií Windows Presentation Foundation od společnosti Microsoft v průběhu několika večerů postavili základ našeho produktuScrumDesk – nástroje pro řízení projektů v agilních týmech. V té době se produkt jmenoval ScrumBoard, okamžitě jsme ho nasadili na interní projekty a začali ho vylepšovat.

Po pár měsících jsme s ním vyšli na globální trh, kde jsme se zařadili mezi první nástroje podporující Scrum a Agile. Během několikaletého provozu jsme zpozorovali nový jev: Lidé začali aplikovat Scrum, ale nerozuměli jeho principům a filosofii Agile. Začali používat nové pojmy bez porozumění jejich hlubšímu významu a důležitosti změny. Začali jsme proto pomáhat klientům i prostřednictvím konzultačních služeb. Nejprve v zemích mimo Slovensko, později i na Slovensku a v Česku.

Naše mise

Umožnit lidem, aby se stali smysluplně agilními.
Empower people to become meaningfully Agile.

Důvod naší existence vidíme v umožnění lidem přežít ve volatilním prostředí, ve kterém musí umět smysluplně vytvářet smysluplné produkty.

Nechceme se stát dalšími kazateli o Agile. Máme osobní zkušenosti jako agilní praktiky a způsob uvažování pomohl lidem zabojovat v prostoru, jehož podmínky se neustále mění, zvládnout změny a udržet se v něm.

Naše hodnoty

Smysluplnost

Jsme přesvědčeni, že Agile musí být nastaveno smysluplně. Ne vždy a každému může Agile pomoci.

Jsme přesvědčeni, že pro úspěšné zavedení agilních praktik je třeba znát aktuální stav klienta, jeho byznysu, produktů, procesů, nástrojů. Lidí, kteří u klienta pracují. Znát zákazníky, pro které klient pracuje.

Chceme znát vaši vizi, cíle a strategii. Abychom uměli vybrat smysluplné agilní praktiky, abychom uměli vám tuto změnu nadesignovat a pomoci se samotnou transformací.

Férovost

Jsme ke klientovi féroví. Nechceme nikoho zavádět planými sliby. Zároveň to očekáváme i od našich klientů a spolupracovníků.

Agile je založeno na úzké spolupráci. I naše spolupráce v týmu a s klienty je velmi úzká. Mnohdy na osobní, někdy až přátelské úrovni. Pouze v důvěrném prostředí lze obtížné změny překonat snadno.

Zavedení agilních praktik nelze nakreslit a naplánovat do posledního puntíku. Tento proces je o kontinuálních změnách.

Na takto dlouhé a náročné změny je smysluplné být navzájem k sobě féroví. Naše programy a tréninky jsou vždy navrženy tak, abychom zbytečně nečerpali vaše prostředky, ať už finanční nebo kapacitní.

Empatie

Chápeme, že změna není jednoduchá. Vždyť kolik z nás má rádi změny. Změny vyžaduje energii, čas, prostředky. Během změny navíc produkujeme méně výsledků.

Ne každý má prostor pro změny a zavádění agilních praktik. Naší snahou je pochopit vaši aktuální situaci, pomoci vám najít vyhovující přístupy, nebo zcela změnit a přizpůsobit naše přístupy tak, abychom vám pomohli překonat proces změny.

Jsme připraveni vám pomoci i při budování důvěry před vašimi klienty a managementem.

Odvaha

Pokud se stanete naším klientem, nenecháme vás v komfortní zóně. Pokusíme se vás zlepšit, posunout na vyšší stupeň fungování firmy, která poslouchá své klienty, umí je pozitivně překvapit svými hodnotnějšími produkty. Stanete se firmou, která umí tyto produkty tvořit efektivněji a především transparetně v důvěře.

Neobáváme se říci i nepříjemné informace. Je lepší si problém uvědomit a zareagovat na něj. I proto vám otevřeně s odvahou povíme o vašich potenciálech pro zlepšení. Doufáme, že zpětnou vazbu rádi přijmete.

Pokud budeme dělat věci pořád stejně, dostaneme pouze stejný výsledek.

Čím se lišíme

Naše aplikace pro agilní projektový manažment v kombinaci s agilním koučinkem vytvářejí symbiózu, která je ve střední Evropě jedinečná.

Produkt ScrumDesk je určený pro projektové řízení prostřednictvím Scrum metody. Vznikl jako výsledek učení se o Scrumu a Agile a za pomoci mnohých expertů z oblasti Agile. Produkty jsou používané více než 17 000 společnostmi v EU, USA i zemích BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika).

Zkušenosti získané při jeho vývoji a spolupráci s našimi zákazníky jsme později rozšířili i o konzultační služby věnované Agile problematice.

Během našeho působení na trhu:

  • Pomohli jsme více než 1000 lidem poznat Scrum a Agile.
  • Víc než 15 let učíme Agile formou praktických seminářů. Naši trenéři aktivně působili v zemích jako Slovensko, Maďarsko, Německo a Francie.
  • Byli jsme součástí života víc než stovky týmů, které zaváděly Agile. Týmů, které pracují ve start-upech, malých firmách, ale i mezinárodních a offshore společnostech působících v Evropě, USA a Indii.
  • Aktivně jsme v Evropě podporovali konference o Agile (ScrumImpulz, Agile Eastern Europe, Agile Lean Europe, Agile Processes, Agile Prague).
  • Vybudovali jsme partnerství i v zahraničí, která nám umožňují pomáhat týmům rozloženým v EU, USA, Kanadě a Indii.

V neposlední řadě se snažíme podporovat evangelizaci moderních postupů vývoje produktů prostřednictvím podpory slovenské agilní komunity Agile@Slovakia.

Nejnovější články

Online trénink Product Ownership smysluplně 06/2022

Online trénink Product Ownership smysluplně 06/2022

Chcete se dozvědět, jak vést vývoj produktu s uplatněním agilních principů zahrnujících zákazníka do procesu...

Online trénink Základy Agile a Scrum 06/2022

Online trénink Základy Agile a Scrum 06/2022

Jak vyvíjet hodnotné produkty transparentně, v úzké spolupráci týmu, který je hrdý na výsledek....

Online trénink Zručný Scrum Master 06/2022

Online trénink Zručný Scrum Master 06/2022

Zručný Scrum Master ovládá mnohem víc než jen techniky facilitace setkání....

Novinky

Naše Agiloviny

Nenechte si ujít výběr toho nejlepšího z Agile, s čím se setkali naši mentoři. Nejen ze světa produktů, vývoje, tipů a triků, ale občas i humoru. Posíláme pravidelně jednou za čas  #QualityOverQuantity

Poslat na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme